Jazyk

SK

Uhlíková vlákna

Uhlíková vlákna jsou vysoce výkonným materiálem budoucnosti pro letecké využití. Používají se v aplikacích, kde musí být komponenty mechanicky robustní, ale přitom stále lehké – například v leteckém průmyslu. Uhlíková vlákna se používají v takových výrobcích, kde jsou nízká hmotnost a vysoká pevnost nezbytné pro dosažení maximálního výkonu a zvýšené účinnosti.

Vyztužovací materiály z karbonových vláken společnosti Sigmatex se nabízejí s různými typy vláken, nicméně jsou omezeny na jednotlivé typy vláken výrobců Tenax a Toray.

Různé vyztužovací materiály se již používají u výrobců jako Airbus, Boeing a dalších a jsou u nich schválené.

3 D tkaniny
Techniky tkaní sigma3D se mohou používat pro výrobu polotovarů téměř síťového tvaru.

Spread Tow tkaniny
Spread tow tkaniny řady sigmaST jsou velice tenké, ultralehké a mají téměř nulovou kučeravost a méně vazných bodů.

Tkaniny Innegra
SigmaIF je polypropylenové vlákno s vysokým modulem, které se může používat nezávisle nebo ve spojení s dalšími vlákny k zajištění redukce hmotnosti a vynikajících úrovní odolnosti proti nárazu a proti poškození.

Recyklované tkaniny
Tkaniny sigmaRF obsahují regenerovaná uhlíková vlákna, což umožňuje vytvářet trvanlivé a cenově dostupné výrobky.

Jednosměrné tkaniny
Tkaniny sigmaUD mají uhlíková vlákna pouze v jednom směru.

Multiaxiální tkaniny
Velmi ploché non-crimp tkaniny sigmaMX od 100 gsm s 2 vrstvami až do 1 600 gsm s maximálně 9 vrstvami mohou být vyráběny v šířkách do 2 540 mm (100 palců).

2D tkané tkaniny
Tkaniny sigma2D se používají v tradičních tkaninových konstrukcích, jako jsou plátnová vazba, kepr či satén, nebo také komplexnější provedení pro estetické a výkonné aplikace.