Jazyk

SK

Uhlíková vlákna

Uhlíková vlákna jsou vysoce výkonným materiálem budoucnosti. Používají se v aplikacích, kde musí být komponenty mechanicky robustní, ale přitom lehké – například v leteckém a automobilovém průmyslu, stejně jako v technologiích pro větrnou energetiku a v moderním sportovním vybavení. Uhlíková vlákna se používají v takových výrobcích, kde jsou nízká hmotnost a vysoká pevnost nezbytné pro dosažení maximálního výkonu a zvýšené účinnosti. Špičkoví světoví výrobci automobilů upřednostňují uhlíková vlákna Sigmatex s ohledem na jejich vyspělé technické provedení.

3 D tkaniny Techniky tkaní
sigma3D se mohou používat pro výrobu polotovarů téměř síťového tvaru.

Spread Tow tkaniny Spread tow tkaniny řady
sigmaST jsou velice tenké, ultralehké a mají téměř nulovou kučeravost a méně vazných bodů.

Tkaniny Innegra
SigmaIF je polypropylenové vlákno s vysokým modulem, které se může používat nezávisle nebo ve spojení s dalšími vlákny k zajištění redukce hmotnosti a vynikajících úrovní odolnosti proti nárazu a proti poškození.

Recyklované tkaniny Tkaniny
sigmaRF obsahují regenerovaná uhlíková vlákna, což umožňuje vytvářet trvanlivé a cenově dostupné výrobky.

Jednosměrné tkaniny Tkaniny
sigmaUD mají uhlíková vlákna pouze v jednom směru.

Multiaxiální tkaniny Velmi ploché non-crimp tkaniny
sigmaMX od 100 gsm s 2 vrstvami až do 1 600 gsm s maximálně 9 vrstvami mohou být vyráběny v šířkách do 2 540 mm (100 palců).

2D tkané tkaniny Tkaniny
sigma2D se používají v tradičních tkaninových konstrukcích, jako jsou plátnová vazba, kepr či satén, nebo také komplexnější provedení pro estetické a výkonné aplikace.